گارانتی Oculus Quest و Oculus Rift گارانتی تخصصی اوکولوس گارانتی محصولات متا

دستورالعمل و قوانین و مقررات گارانتی محصول  خانواده  Oculus Quest   و Oculus Rift   اوکولوس محصول متا

با توجه به نیاز روز افزون برای خدمات پس از فروش و همچنین طبق دستوالعمل های سازمان های حمایت از حقوق مصرف کننده و مراجع دیگر گارانتی ایده آل اقدام به ارائه گارانتی برای محصولات خانواده اوکولوس نموده است که دستورالعمل و قوانین مرتبت با این محصولات در زیر به ضرح توضیح داده شدند.

گارانتی Oculus Quest و Oculus Rift گارانتی تخصصی اوکولوس گارانتی محصولات متا

شرایط و قوانین و مقررات عمومی گارانتی Oculus Quest و Oculus Rift گارانتی تخصصی اوکولوس گارانتی محصولات متا :

شرایط و مقررات عمومی تمامی گارانتی های انجام شده برای همه محصولات طبق قوانین جاری در اساس نامه و دستورالعمل های سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و بیمه سامان است که در قسمت مقررات سایت بروزرسانی شده و در دسترس عموم است.

شرایط و مقررات خاص گارانتی Oculus Quest و Oculus Rift گارانتی تخصصی اوکولوس گارانتی محصولات متا :

محصولات خانواده اوکولوس در دسته بندی دوربین واقعیت مجازی میباشند که قوانین خاصی برای گارانتی و استفاده از خدمات پس از فروش این محصولات وجود دارد .

توجه : تمامی موارد خارج از گارانتی دارای خدمات پس از فروش و تعمیرات در دفتر گارانتی ایده آل گستر هستند که میتوانید در صورت بروز مشکلات خارج از تعهد با پرداخت مبالغ تعمیرات که تضمین بهترین قیمت و کیفیت خدمات را نیز دارد نسبت به تعمیر و خدمات آن اقدام کنید .

موارد شامل گارانتی Oculus Quest و Oculus Rift گارانتی تخصصی اوکولوس گارانتی محصولات متا:

تمامی مشکلات و نواقص محصول که موجب کارکرد ناقص یا عدم کار کرد صحیح دستگاه شود و در موارد خارج از تعهد نباشد ،شامل گارانتی است .

دقت داشته باشید کارکرد صحیح محصول به منزله کارکرد فیزیکی و سخت افزاری است و موارد نرم افزاری جزو کارکرد صحیح دستگاه قرار نمیگیرد.

تمامی مشکلات ذاتی و عیوب سازنده که از قبل توسط شرکت سازنده مطرح نشده باشد و مشکلات پیش آمده در اثر استفاده صحیح دارای گارانتی با شرایط عمومی است.

 

در مورد شرایط صحیح مصرف و نگه داری این محصول مقاله ای برای مشتریان عزیز فراهم شده که نسبت به رعایت آن بایستی اقدام کنند.

گارانتی Oculus Quest و Oculus Rift گارانتی تخصصی اوکولوس گارانتی محصولات متا

موارد خارج از گارانتی گارانتی Oculus Quest و Oculus Rift گارانتی تخصصی اوکولوس گارانتی محصولات متا :

  • مشکلات ناشی از ضربه

تمامی مشکلات ناشی از ضربات فیزیکی در محصولات خانواده دوربین واقعیت مجازی خارج از محدوده گارانتی بوده و از جایی که این محصولات در اثر ضربات آسیب پذیر تر هستند ، اقدامات لازم جهت عدم ضایعه فیزیکی و ضربات برای این محصولات باید در توجه خاص قرار گیرند.

  • مشکلات نرم افزاری

تمامی مشکلات ناشی از نرم افزار های مخرب و یا نصب بازی های خارج از استاندارد های شرکت متا و غیر اورجینال که باعث بروز مشکلات شوند .

آپدیت های غیر استاندارد و خدمات نرم افزاری غیر متعارف

نصب انواع نرم افزار و بازی های هک شده و خارج از عرف

بن شدن و استفاده از اکانت های اشتراکی همچنین سرویس های نرم افزاری با استفاده از اکانت های دزدی

مشکلات سیستم عامل که از طرف شرکت متا لزوم به آپدیت و یا استفاده اورجینال از محصول بوده  و یا مشکلات در اثر استفاده مخرب نرم افزاری بدلیل در دسترس نبودن سیستم عامل و عدم توانایی تعمیرات سیستم عاملی خارج از تعهد گارانتی است.

  • مشکلات فیزیکی

هر گونه خط و خش بر روی لنز  و یا ایجاد پیکسل های ناخوانا در تصویر خارج از تعهد گارانتی است این مشکل نیز از طرف شرکت متا به عنوان موارد خارج از تعهد اعلام شده

پوست پوست شدن قسمت های پلاستیکی و پد ها و رنگ رفته گی در اثر خراش و یا استفاده مکرر خارج از تعهد است

  • مشکلات مربوط به دسته ها

مشکلات عمل نکردن دکمه ها در صورتی که در اثر ضربات باشد و یا لینک نشدن و عدم شناسایی آنها در اثر ضربه به قسمت برد سینک خارج از تعهد است ، همچنین درست عمل نکردن آنالوگ ها در اثر استهلاک و کالیبره نبودن نرم افزاری جزو تعهدات گارانتی نیست.

 

شرکت متا در اطلاعیه ای از برخی مشکلات متداول و نحوه برطرف کردن این موارد خبر داده که این موارد در دفترچه راهنمای همراه محصول وجود دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ایده آل گستر والامقام

اولین و برترین گارانتی رسمی ثبت شده در سامانه جامع گارانتی برای گارانتی تخصصی کنسول های بازی و لوازم دیجیتال.

خدمات تخصصی و پس از فروش را به صورت ایده آل دریافت کنید.

تماس با ما

© تمامی حقوق برای ایده آل سرویس  محفوظ است .